Top For Dog 2018 - V edycja plebiscytu

Dziękujemy za udział w głosowaniu!
akcesoria dla psów

BARFNE KOREPETYCJE

WięcejZagłosuj

Zaczęło się pasji, która w 2015 roku połączyła Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk, Jagodę Fedyniak i Ewę Salwerowicz-Skoczylas. Była to miłość do zwierząt, chęć zapewnienia im jak najlepszych warunków życia. Ważnym elementem prawidłowej opieki jest odpowiednia dieta. Ale co to tak  naprawdę oznacza? Zaczął się okres intensywnej nauki. Na szczęście edukacja, poszukiwanie materiałów, szukanie wiedzy i weryfikowanie źródeł jest tym co daje nam satysfakcję. Każda z nas chce się tą wiedzą dzielić z innymi. Dla dobra zwierząt. Dlatego na Facebooku powstał projekt BARFNE KOREPETYJCE – grupy edukacyjne dla opiekunów zarówno psów jak i kotów.  Miejsce gdzie zwolennicy diety BARF, WHOLE PREY i FRANKEY PREY dzielą się swoją wiedzą z zakresu zdrowego, naturalnego żywienia. Ale jest to też miejsce dla tych, którzy potrzebują porady w zakresie żywienia karmami komercyjnymi. 
Projekt BARFNE KOREPETYCJE jest skierowany do osób zajmujących się zwierzętami. Zarówno do lekarzy weterynarii, hodowców jak i po prostu do opiekunów psów i kotów. Głównym celem programu jest propagowanie zdrowych diet psów i kotów, zgodnych z ich biologicznymi potrzebami. Pragniemy zapoznać jak największe grono osób z naturalnymi modelami żywienia takimi jak BARF, WHOLE PREY i FRANKEN PREY. BARFNE KOREPETYCJE uczą również jak czytać składy karm dostępnych na rynku oraz jak zmodyfikować dietę w przypadku zwierząt chorych. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom poziom świadomości ludzi stale wzrasta, a to z kolei przyczynia się do polepszenia jakości życia naszych zwierzęcych przyjaciół. Codziennie widzimy jak zdrowe żywienie wspomaga odpowiednie leczenie i jak z początku bardzo chore zwierzęta powoli stają na nogi o własnych siłach. Nasz projekt rozpoczął się na portalu Facebook gdzie prowadzimy grupy BARFNE KORPEETYCJE – PIES i BARFNE KOREPETYCJE – KOT. Na ten moment są to największe w Polsce grupy o tematyce żywienia zwierząt. Na psiej grupie 
zrzeszamy ponad 13 tysięcy użytkowników, a w kociej już prawie 14 
tysięcy. W chwili obecnej BARFNE KOREPETYCJE wyszły z Internetu, coraz częściej można się spotkać z naszymi publikacjami w magazynach branżowych, oraz z nami osobiście, ponieważ jeździmy po całej Polsce edukować opiekunów psów i kotów. 
W 2017 roku nasza Fundacja zajęła I miejsce w konkursie Top for Dog w kategorii Inicjatywa Społeczna.

O FUNDACJI:
Fundacja BARFNE KOREPETYCJE  powstała w 2016 roku . Naszym celem statutowym jest inspirowanie i promowanie zdrowego żywienia zwierząt domowych. Propagujemy żywienie metodą BARF – czyli BIOLOGICZNIE ODPOWIEDNIĄ SUROWĄ DIETĄ. Pomagamy innym fundacjom, stowarzyszeniom i osobom działającym na rzecz zwierząt poprzez edukację na temat żywienia psów i kotów oraz prowadzenie zbiórek na ten cel. Bierzemy udział w wydarzeniach, targach, spotkaniach i jesteśmy wszędzie tam, gdzie jest możliwość podzielenia się wiedzą. Piszemy materiały edukacyjne, artykuły, prowadzimy na Facebooku grupy oraz stronę dostępne dla każdego, kto szuka wiedzy o tym jak żywić swojego psa i kota. Prowadzimy szkolenia – zarówno na uczelniach jak i w schroniskach, ale i dla hodowców, i opiekunów zwierząt. Pod naszą opieka dietetyczną pozostaje stale kilkaset zwierząt – tych fundacyjnych, hodowlanych jak i tych domowych. Robimy to, ponieważ każdy pies, każdy kot jest dla nas ważny. Mocno wierzymy, że prawidłowe żywienie jest najlepszą profilaktyką zdrowotną. www.barfnekorepetycje.pl

preparaty pielęgnacyjne dla psów

Nieludzka Starość

WięcejZagłosuj

Zwierzęta starzeją się tak samo jak ludzie – poruszająca kampania społeczna ,,Nieludzka Starość’’ 
 
Z początkiem stycznia wystartowała społeczno – edukacyjna kampania społeczna ,,Nieludzka starość’’, poruszająca problem zwierząt w podeszłym wieku. Celem akcji jest zmiana ludzkiej mentalności w podejściu do starszych czworonogów oraz edukacja w zakresie badań profilaktycznych.  

Podobnie jak okrutna potrafi być ludzka starość, tak samo przerażająca bywa ta zwierzęca, bowiem właściciele starszych czworonogów często zwyczajnie zaniedbują zdrowie swoich pupili. Coraz częściej zdarzają się przypadki, że takie zwierzaki nigdy nie odwiedziły gabinetu weterynaryjnego,  a co gorsza, chore czworonogi bywają też porzucane, kiedy zwierzę zaczyna mieć problemy ze zdrowiem.  

Niestety choroby wieku starczego mogą być uciążliwe dla właścicieli i skutkować m.in.  nietrzymaniem moczu, przykrym zapachem czy problemami z poruszaniem się. Do najczęstszych schorzeń starszych zwierząt należą problemy z sercem i ze stawami, niewydolność nerek, nowotwory, zaćma czy demencja starcza. Wiele z chorób, jakie dotykają czworonogi w podeszłym wieku, jednak daje się leczyć i należy je leczyć, ponieważ mogą one zostać wcześnie wykryte dzięki profilaktyce. Zwierzęta nie powiedzą swoim właścicielom co im dolega, co je boli i jak się czują, dlatego posiadanie starszego czworonoga powinno skłaniać do częstszych wizyt w gabinecie weterynaryjnym. 

Starsze zwierzęta wymagają dużo więcej uwagi ze strony właścicieli, a ci niestety bardzo często zapominają, że ich pupil nie jest już młodzikiem - wesołym szczeniakiem, który biegałby za piłką i chodził na długie spacery. Opiekunowie nie pamiętają też, że zwierzęta starzeją się szybciej niż ludzie, a starość pupila potrafi zwyczajnie zaskoczyć.  Niestety często zdarzają się przypadki, kiedy właściciel chce uśpić starszego psa lub kota, gdy z medycznego punktu widzenia, nie ma ku temu powodów. Żaden lekarz weterynarii nie powinien się jednak na to godzić. 

Obok edukacji w zakresie chorób i profilaktyki starszych zwierząt, celem kampanii jest również uwrażliwienie właścicieli czworonogów, że starość zwierzęcia nie jest powodem do eutanazji. Warto wziąć odpowiedzialność za pupila do końca jego życia, bowiem często spędzamy z nim długie lata  i daje nam on niezapomniane chwile radości. 

www.towarzystwoweterynaryjne.org

akcesoria dla psów

FUNDACJA - AST

WięcejZagłosuj

JESTEŚMY PO TO, ABY POMAGAĆ. POMAGAMY, ABY ONE MOGŁY ŻYĆ.

Teriery typu bull to psy niesamowicie oddane, absolutnie wierne, zdolne do poświęceń i bardzo kochające ludzi. Wyjątkowość tych psów obudziła w nas potrzebę pomagania i zmotywowała do założenia fundacji. Od jedenastu lat zmagamy się z historiami, które ciężko byłoby wymyślić, a które zdarzają się codziennie. Psy skrajnie zagłodzone, pobite, przywiązane do drzewa w lesie na pewną śmierć, wyrzucone z jadącego samochodu, z poderżniętym gardłem, obwiązane drutem, zamknięte na wiele dni w piwnicy, pozostawione w opuszczonym domu, wyrzucone do śmieci... Taka jest codzienność…

Nasza fundacja, mająca na celu działanie na rzecz 
zwierząt porzuconych, postanowiła swoje wysiłki skierować głównie w kierunku pomocy psom TTB (terierom w typie bull, takim jak amstaff, pittbull, bullterier *oraz staffik*). Te właśnie psy to, po wielorasowcach, najczęstsze ofiary porzuceń i liczni „rezydenci” schronisk w całym kraju. I te właśnie psy znamy i rozumiemy najlepiej.

Według naszej wiedzy w polskich schroniskach stale przebywa kilkaset przedstawicieli ras TTB. Gdybyśmy mieli taką możliwość, wszystkie otoczylibyśmy swoją opieką, zabierając ze schronisk i starając się zapewnić im nowe, kochające domy. Nie mamy jednak takich możliwości. 
Brak środków finansowych oraz odpowiednio rozbudowanego zaplecza nie pozwala nam na opiekę nad każdym bezdomnym psem. Dlatego w pierwszej kolejności pomagamy tym, które tego najbardziej potrzebują. Nie boimy się podejmować wyzwań – przyjmujemy pod swoją opiekę psy ciężko chore, nierzadko w stanie krytycznym czy wręcz agonalnym. Podejmujemy się opieki nad psami problematycznymi, skrzywdzonymi fizycznie i psychicznie. Nasza działalność nie przynosi dochodu, za to generuje liczne koszty. Pieniądze są potrzebne na długotrwałe leczenie, specjalistyczne badania, karmy weterynaryjne, psie hotele i pomoc dla domów tymczasowych. Nasza fundacja jest „organizacją żebraczą” – działania finansujemy z funduszy podarowanych nam przez pojedynczych ludzi.

akcesoria dla psów

HelloDOGS

WięcejZagłosuj

HelloDOGS to pierwszy w Polsce PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY dla miłośników 
psów. Naszą ideą jest:

Stworzenie silnej społeczności miłośników psów, poprzez:
- zakładanie niepowtarzalnych, zindywidualizowanych profili psów
- dzielenie się zdjęciami ze wspólnego życia z psem
- możliwość brania udziału w konkursach z nagrodami
- możliwość zawierania nowych psich znajomości w swoim mieście

Wspieranie adopcji psów, poprzez:
- bezpłatne zakładanie profesjonalnych wizytówek przez schroniska, 
stowarzyszenia i fundacje
- bezpłatne dodawanie profili psów do adopcji

Zbudowanie bogatej wyszukiwarki miejsc i usług z psiej branży, poprzez:
- rozbudowywanie bazy danych miejsc i usług
- możliwość oceniania i komentowana doświadczeń zebranych przez użytkowników

Wymiana wiedzy, poprzez:
- stworzenie działy porad o szerokiej temeatyce
- umożliwienie tworzenie porad ekspertom z różnych dziedzin i różnych 
psich środowisk
- możliwość komentowania oraz udzielania się w dyskusji każdemu 
użytkownikowi.