A dziś obiecana wcześniej recenzja karmy Superior Adult Complete firmy Fish4Dogs :)

Kolejnym produktem testowanym przez Rudzką Watahę w ramach TOP For DOG 2015 jest hypoalergiczna sucha karma firmy Fish4Dogs - Superior Adult Complete. Karma, której głównym źródłem białka jest świeże mięso z łososia.
Tym razem do testów wybrałam 3 letniego Zulusa, krótkowłosego, czarnego owczarka niemieckiego. 
Do testowania otrzymaliśmy 2 opakowania po 1,5kg. 
Pierwsze wrażenie
Wybraliśmy karmę z dużymi granulkami, bo i pies duży. Granulki są twarde, pies musi je dobrze gryźć, co sprzyja oczyszczaniu zębów. Zapach rewelacyjny. Pomimo dużej zawartości ryby w swoim składzie ten zapach przyciąga, nie tylko psy . Sama z przyjemnością go wącham i jak do tej pory nie miałam możliwości karmić swoich psów suchą karmą z tak przyjemnym zapachem. Ale wiadomo, zapach to nie wszystko. Ciekawa byłam jak z efektami stosowania tej karmy.
Test
Nowa karma przez Zulusa zjadana była z olbrzymim apetytem. Nim miska została przed nim położona, to śliny ściekały z pyska Zulusa długimi nitkami na ziemię. Karmę wprowadziłam od razu w całej porcji, bez żadnych problemów żołądkowych, czyli kolejny plus dla karmy. 
Zalecane przez Producenta ilości karmy są, jak u większości suchych karm, za małe. Przy pracującym psie o wadze 35kg, dzienna porcja karmy w ilości 205-365 nie jest za mała. Zwiększyłam do 450g i to już wystarcza. Producent nie podaje ani na stronie ani na opakowaniu wartości energii metabolicznej, więc nie mam jak się do tego odnieść. 
Ocena składu karmy.
Skład karmy: łosoś (min. 26%), ziemniaki (min. 26%), mączka z łososia, groszek, olej z łososia, wyciąg z łososia, mączka z glonów morskich, ekstrakt drożdżowy, ekstrakt słodowy, chlorek potasu, ekstrakt z omułka nowozelandzkiego, spirulina.
Ryba stanowi podstawę tej karmy. Poziom 26% samego łososia, plus dodatkowo mączka z łososia, plus olej i wyciąg z łososia, to jest bardzo dobry wynik suchej karmy. Dodatek mączki z glonów morskich i spiruliny to też bardzo fajna sprawa i rzadka w karmach suchych. 
Jak zawsze dużą uwagę zwracam na niski poziom włókna surowego. Karma Superior Adult Complete błonnik ma na poziomie 2,5%. Wynik super. Karma bardzo dobrze trawiona.
Podsumowanie
Nawet przy tak krótkim testowaniu tej karmy, można dostrzec pozytywne skutki jej stosowania. Gdy zaczęliśmy podawać tą karmę Zulus akurat rozpoczął linienie. Moim zdaniem pomogła ona na skrócenie tego procesu. Sierść psa jest po prostu piękna, dobrze wysycona czerń i pięknie błyszcząca. Pies się dosłownie „cieszy”, tak dobrą ma energię witalną. Jest cały czas gotowy do pracy, nie męczy się. 
Wielkość krokietów dla dużego psa jest akuratna. Jeżeli chodzi o smakowitość karmy, to wyżej już pisałam, że Zul nie mógł się doczekać podania mu miski z karmą. Tak mu smakowało. Przez tydzień testów nie było żadnych problemów gastrycznych. Karma bardzo dobrze przyswajalna.
Cena powyżej 20zł/kg jest jak dla mnie nie do przyjęcia. Zdecydowanie za wysoka i to jest jedyny minus tej karmy.
Czy poleciłabym tą karmę? Z całą pewnością tak, jak najbardziej. Jeśli kogoś na to stać. Gdybym miała tylko jednego psa, to pokusiłabym się na wydanie nawet tak wysokiej kwoty.
Mój głos w TOP for DOG 2015 w kategorii KARMA SUCHA, zdecydowanie będzie miała ta karma.