Słowem wstępu
TOP for DOG jest najważniejszym konkursem branży kynologicznej w Polsce. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.
Mango i ja jesteśmy testerami TOP for DOG 2016.
 


Zachęcam do zapoznania się z recenzją kolejnego produktu, który otrzymaliśmy w ramach plebiscytu - karmy mokrej Scheriza.
 

Do testów dostaliśmy 14 puszek 200-gramowych (duża różnorodność smaków).

O karmie
Mokre karmy Scheriza dla psów to produkty klasy premium, o wysokiej zawartości świeżego mięsa zanurzonego w smakowitym bulionie. Zawierają wszystkie niezbędne minerały, witaminy i inne składniki pokarmowe.
Wszystkie surowce użyte do produkcji karm Scheriza dopuszczone są do spożycia również przez ludzi. Dzięki odpowiedniej nowoczesnej obróbce zachowują wszystkie wartości odżywcze.
Karmy marki Scheriza nie zawierają sztucznych barwników, sztucznych aromatów i konserwantów. W procesie produkcji nie użyto mączki kostnej.
 


Skład

Cielęcina z ziemniakami65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (30% cielęciny), 5% ziemniaki, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.

Dziczyzna z makaronem i żurawiną63% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (30% dziczyzny), 5% makaronu, 2% żurawiny, 1% minerały, bulion.

Indyk z cukinią65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (30% indyk), 5% cukinia, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.

Jagnięcina z ryżem65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (30% jagnięcina), 5% ryżu, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.

Jagnięcina z wołowiną i ryżem65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (15% jagnięciny, 15% wołowiny), 5% ryż, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej słonecznikowy), bulion.

Jagnięcina z ziemniakami65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (30% jagnięciny), 5% ziemniaki, 1% minerały, bulion.

Kurczak z kaczką, marchewką i płatkami owsianymi64% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (15% kurczak, 15% kaczka), 3% marchewka, 3% płatki owsiane, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.

Spoko skład! Bardzo mi się podoba. 
 


Smak
Nie jest źle. Ostatnimi czasy Mango zrobił się strasznie wybredny, jeśli chodzi o karmy mokre. W przypadku Scherizy było widać, że faworyzuje niektóre smaki, np. dziczyznę.
 

  
Przyswajanie
Żadnych rewolucji żołądkowych nie zaobserwowano.
 


Cena
Około 5 zł za 200 g. Sporo, jednak wydaje mi się, że jest to cena adekwatna do jakości.