Charakterystyka karmy Scheriza Adult

Karm Scheriza Adult zapewniają dorosłemu psu odpowiednie składniki odżywcze, wspierając jego zdrowie i kondycję. Wysoki udział świeżego mięsa zapewnia dorosłemu psu białko o wysokiej wartości biologicznej. Odpowiednia proporcja białka, tłuszczów, węglowodanów, minerałów i witamin idealnie wspiera potrzeby żywieniowe Twojego pupila. Scheriza to karmy  z wysoką zawartością świeżego mięsa klasy premium, w apetycznym bulionie, odpowiednio połączone z niezbędnymi minerałami, witaminami i składnikami energetycznymi. Wszystkie składniki użyte w karmie zostały dopuszczone do spożycia przez ludzi. Bardzo szybkie przetwarzanie składników karmy Scheriza zapewnia ich świeżość i zachowanie witamin. Produkty nie tracą swoich wartości odżywczych dzięki najnowocześniejszym metodom produkcji oraz pakowaniu "na zimno".  Karma nie zawiera maczki kostnej, piór, dziobów, skór czy chrząstek.

Zalety karmy Scheriza:

- wysoka zawartość mięsa,
- brak sztucznych barwników,
- brak dodatków smakowych,
- brak sztucznych aromatów, 
- brak konserwantów, 
- brak przetwarzanego mięsa i brak mączki kostnej.
- użyte mięso i podroby (serce, wątroba, płuca, nerki) są najwyższej jakości, dopuszczone do spożycia przez ludzi

dsc_0741

Cielęcina z ziemniakami: 65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego * (30% cielęciny), 5% ziemniaki, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.
* podroby (serce, wątroba, płuca, nerki)

dsc_077

Dziczyzna z makaronem i żurawiną: 63% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego * (30% dziczyzny), 5% makaronu, 2% żurawiny, 1% minerały, bulion.
* podroby (serce, wątroba, płuca, nerki),

dsc_085

Indyk z cukinią: 65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego* (30% indyk), 5% cukinia, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.
* podroby (serce, wątroba, płuca, nerki)

dsc_079

Jagnięcina z ryżem: 65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego*   (30% jagnięcina), 5% ryżu, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.
* podroby (serce, wątroba, płuca, nerki)

dsc_076Jagnięcina z wołowiną i ryżem:  65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego *  (15% jagnięciny, 15% wołowiny), 5% ryż, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej słonecznikowy), bulion. * podroby (serce, wątroba, płuca, nerki)

dsc_081

Kurczak z kaczką, marchewką i płatkami owsianymi: 64% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego* (15% kurczak, 15% kaczka), 3% marchewka, 3% płatki owsiane, 1% minerały, oleje i tłuszcze (0,1% olej lniany), bulion.
* podroby (serce, wątroba, płuca, nerki)

dsc_066

Jagnięcina z ziemniakami:  65% mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego *  (30% jagnięciny), 5% ziemniaki, 1% minerały, bulion.
* podroby (serce, wątroba, płuca, nerki)

dsc_029dsc_023dsc_0352dsc_0132dsc_0332dsc_0391

Bardzo dużo produktów które mieliśmy okazję spróbować w tym roku znaliśmy już wcześniej ze słyszenia. Tym razem puszki Scheriza były dla nas całkowitą nowością. Dla człowieka niewątpliwie przyciągający jest w nich design. Duży plus za projekt naklejki na jedzonku ;) Wielkość puszek jest tylko jedna – 200g. Dodając taką puszkę do suchego jedzonka ta wielkość w 100% mi odpowiada. Nie muszę martwić się, że po otwarciu będę ją wykorzystywać przez kolejne 4 dni. Jest w sam raz na raz:) Po wyciągnięciu zawartości do miski można spokojnie rozpaćkać widelcem jedzenie na mniejsze części. Zawartość jest mielonką, ale w poszczególnych puszkach widać odrobinę różnice w wyglądzie. Np. jedzenie z ryżem było bardziej suche i widać było białe kuleczki, a karma z ziemniakami zawierała żółte kawałki warzywa i zawartość była wilgotniejsza niż poprzednia. Mój zmysł węchu podpowiada iż karma ma bardzo intensywny zapach :D Coś dla psiaków, które takie zapaszki uwielbiają będzie jak znalazł.

Dużym plusem było dla mnie rozpisanie szczegółowo procentów zawartości. Mamy informacje o produktach pochodzenia zwierzęcego i pod spodem producent wymienia co się w nich znajduje. Podkreślone zostało również brak użycia chrząstek, dziobów itp. Niejednokrotnie do takich opisów trzeba się dokopywać bardzo długo, korespondować z producentami, którzy i tak w rezultacie nie do końca chcą podzielić się takimi informacjami.

dsc_0442

Karma Scheriza jest obecnie dostępna w sklepie internetowym Telekarma (http://www.telekarma.pl/c3-puszki.saszetki-318-1.html?start=0) , niestety w sklepie stacjonarnym nie spotkałam się jeszcze z ta karmą. Cena w Telekarmie przedstawia się następująco:  200 g – 4,59zł ,  6x200g – 25,80zł,  12x200g – 46,80zł

Dawkowanie karmy Scheriza dla dorosłych psów

Zalecaną dawkę należy dostosować do indywidualnych potrzeb Twojego psa, w zależności od poziomu jego aktywności, kondycji a także pory roku.

waga psa

dawka dzienna

1-5kg

90-200g

5-10kg

200-350g

10-20kg

350-500g

20-30kg

500-600g

dsc_090